652085-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse annat byggmaterial – Byggmaterial del 2 Melleruds kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggmaterial del 2 Melleruds kommun
BeskrivningMelleruds kommun och AB Melleruds bostäder syftar att teckna avtal avseende material inom byggsegmentet för att lagenligt kunna förse kommunens snickare och vaktmästare med material i byggprojekt och underhållsarbeten till förmånliga priser inom kategorierna: Slang och slangarmatur, tillbehör maskinverktyg samt uthyrning. Behoven kommer vara framförallt av akut karaktär och löpande behov och kräver en fysisk butik inom Melleruds kommun där beställaren akut och löpande kan hämta ut de produkter denne behöver.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44192000 Diverse annat byggmaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelTillbehör maskinverktyg
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104944:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSlang och slangarmatur
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104944:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelUthyrning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104944:Lot:3