2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trygghetsbostäder Karlsfrid Vadstena
Beskrivning: Projektet omfattar nybyggnation av två flerbostadshus för trygghetsboende i kvarteret Foderladan 1 i Vadstena. Tomten är belägen norr ut i nya området Karlsfrid.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114143:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45000000 Anläggningsarbete