652124-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Mobila byggnader och modulbyggnader – DIS - Förhyrning av tillfälliga byggnader (moduler), HS/2018:248
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDIS - Förhyrning av tillfälliga byggnader (moduler), HS/2018:248
BeskrivningDet dynamiska inköpssystemet omfattar förhyrning av tillfälliga byggnader (moduler). Det kan bli fråga om både hyra under olika hyresperioder eller köp av moduler. Leverantören ska bygga, anpassa, montera, etablera och avetablera tillfälliga byggnader enligt beställarens anvisningar. Det kommer även att omfatta tillhörande tjänster som drift och skötsel.
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104785:Lot:1