2. Förfarande
Förfarande
Titel: Årsentreprenör el
Beskrivning: Upphandling avser ramavtal inom fackområdet el- och svagströmsinstallationer. Entreprenadarbetena omfattar ny-, om och tillbyggnader med dit hörande rivning/ demonteringsarbeten, samt fastighetsunderhåll inom Region Sörmlands fastighetsbestånd
Intern identifierare: IN-IN24-0303
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000