2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kompletterande Ramavtal Styr- och övervakningssystem Phoenix och Wago, avhjälpande och planerat underhåll
Beskrivning: Upphandlingen avser kompletterande ramavtal för styr- och övervakningssystem, avhälpande och planerat underhåll, inom AB Stockholmshems fastighetsbestånd. Avser fabrikaten Phoenix och Wago med en procentuell fördelning om 40 % på vardera fabrikat.
Intern identifierare: SHEM 2025/964
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 51900000 Installation av styr- och reglersystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen avser kompletterande ramavtal för styr- och övervakningssystem, avhälpande och planerat underhåll, inom AB Stockholmshems fastighetsbestånd. Avser fabrikaten Phoenix och Wago.
Intern identifierare: Kompletterande Ramavtal Styr- och övervakningssystem Phoenix och Wago, avhjälpande och planerat underhåll