2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Vårdsängar
Beskrivning: Denna upphandling avser inköp och montering av vårdsängar samt tillhörande tillbehör och reservdelar för Örnsköldsviks kommun.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98600:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål