Konsulten ska med hjälp av instruktioner och leveranser av underlag från beställaren självständigt kunna leda projekt och ta fram planhandlingar med mera för planprojekt samt delta i planprocessen. Uppgifter om rutiner och förslag till arbetssätt för konsulten är utifrån beställarens nuvarande intentioner och uppfattning om hur arbetet ska bedrivas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 70332100 Fysisk planering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen