652271-2022 - ÄndringSverige-Åkersberga: Avfallscontainrar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastväxlarcontainrar för mottagning av avfall
Referensnummer: 593344
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44613800 Avfallscontainrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp av lastväxlarcontainrar om 22, 30 samt 35 kubik för mottagning av grovavfall på Roslagsvattens återvinningscentraler, Brännbackens återvinningscentral i Österåker och Vaxholms återvinningscentral.
På Vaxholms återvinningscentral finns tre containerplatser för lastväxlarcontainrar om 22–35 kbm.
På Brännbackens återvinningscentral finns 25 containerplatser för lastväxlarcontainrar om 22–35 kbm.