652304-2021 - PlaneringSverige-Gävle: Datorer och datamateriel
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI IT-Arbetsplats
Referensnummer: RS2021-620
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg avser att upphandla ett nytt avtal för IT-arbetsplats, som omfattar datorer, bildskärmar, läsplattor, tillbehör samt tillhörande tjänster. Regionen vill genom denna RFI ta tillvara branschens erfarenhet och kunskap för att skaffa oss en så en så bra bild som möjligt av aktuellt läge.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI IT-arbetsplats.