652357-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Ny Återvinningscentral
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNy Återvinningscentral
BeskrivningI och med att Nyköpings kommuns gamla ÅVC är uttjänad så har kommunen för avsikt att anlägga en ny ÅVC i enlighet med upphandlings dokumenten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105083:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45111210 Sprängning och tillhörande bergrensning, 45111212 Bergrensning, 45213000 Bygg- och anläggningsarbeten: affärs-, lager- och industribyggnader samt byggnader med anknytning till transport, 45213270 Bygg- och anläggningsarbeten: återvinningsanläggning, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45262521 Murverk av fasadtegel