652373-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tillhandahållande av programvara – Ekonomisystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster - Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelEkonomisystem
BeskrivningJönköpings kommun (Beställaren) bjuder in ansökande företag (Leverantör) till att ansöka om att delta i upphandling avseende Ekonomisystem.
Intern identifierare2025_25/95
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Ytterligare om kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 72268000 Tillhandahållande av programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 48443000 Programvara för redovisning, 48444000 Redovisningssystem, 48444100 Faktureringssystem, 48445000 Programvara för kundhantering, 48812000 Ekonomiska informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000