652387-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Rörmokeriarbeten – Rörarbeten Botkyrkabyggen
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRörarbeten Botkyrkabyggen
BeskrivningUpphandlingen omfattar ramavtal för rörarbeten i Beställarens (AB Botkyrkabyggen) fastigheter inom Botkyrka kommun.
Intern identifierare25/0182
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45330000 Rörmokeriarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45332000 VA- och dräneringsarbeten, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRörarbeten Botkyrkabyggen