652679-2021 - ResultatSverige-Kalix: Diverse livsmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel 2022, ny
Referensnummer: SBN 2021-00249 05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15800000 Diverse livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommungemensam upphandling avseende avropande enheters behov av livsmedelsprodukter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03212100 Potatis, 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03311000 Fisk, 15119000 Diverse kött, 15221000 Fryst fisk, 15311000 Fryst potatis, 15331170 Frysta grönsaker, 15500000 Mejeriprodukter, 15541000 Ost, 15811100 Bröd, 15861000 Kaffe, 15894700 Charkuterivaror, 15896000 Djupfrysta livsmedel, 15961000 Öl, 15980000 Alkoholfria drycker, 15982000 Läskedrycker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen