652685-2022 - ResultatSverige-Umeå: Laddningsanordningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utrustning till laddstationer för Elfordon, 2 * 350 kW, Umeå Energi
Referensnummer: UE-2022-0585-600
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31158000 Laddningsanordningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar utrustning till laddstationer 2x350 kW för leverans till Umeå Energi.
Upphandlingen genomförs som ett förhandlat förfarande.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31158000 Laddningsanordningar, 31158100 Batteriladdningsdon, 31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31681500 Uppladdare, 34996300 Regler-, säkerhets- eller signalutrustning för parkeringsanläggningar, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen