Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kyl- och värmepumpservice 2022 Helsingborg
Referensnummer: FF 111/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42511110 Värmepumpar
II.1.4.
Kort beskrivning
Kyl- och värmepumpservice
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 2
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24961000 Kylarvätskor, 42122160 Kylpumpar, 42511110 Värmepumpar, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 50720000 Reparation och underhåll av centralvärme, 50721000 Färdigställande av värmeanläggningar, 50800000 Diverse reparationer och underhåll
Del nr: 2