652753-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Johanneshov: Fönster, dörrar och liknande föremål
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fönster och fönsterdörrar i komposit - enbart leverans
Referensnummer: 23/172
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44221000 Fönster, dörrar och liknande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende leverans av fönster och fönsterdörrar i komposit med stål- eller aluminiumförstärkning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 160 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Fönster- och fönsterdörrar i komposit - enbart leverans
Del nr: C
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fönster- och fönsterdörrar i komposit med aluminiumförstärkning för enbart leverans.
Del nr: D
44221000 Fönster, dörrar och liknande föremål, 44221100 Fönster, 44221110 Fönsterkarmar
Fönster- och fönsterdörrar i komposit med stålförstärkning för enbart leverans.