65279-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Strömsund: Soptunnor och papperskorgar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köp och utplacering Avfallskärl Strömsunds kommun
Referensnummer: UPPH.2022.921
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34928480 Soptunnor och papperskorgar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av 6700 avfallskärl 140 liter (ventilerade och oventilerade) för matavfall samt 320 avfallskärl för restavfall i storlekarna 190, 370 och 660 liter.
I uppdraget ingår även, på största andelen kärl, montering av kärl, taggning, applicering dekaler och reflexer samt utplacering till hushåll och verksamheter i Strömsunds kommun från mitten av augusti till sista september 2023.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39224340 Soptunnor, 44613800 Avfallscontainrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen