2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Hotbildsbedömningar och rådgivning vid hot och otillåten påverkan
Beskrivning: Omfattning Ekerö kommun är i behov av tillgång till kvalificerat och behovsanpassat expertstöd inom området hotbildsbedömningar och rådgivning vid hot och otillåten påverkan. Uppdraget omfattar stöd till kommunen i situationer där medarbetare eller förtroendevalda utsätts för hot, hat, trakasserier eller annan form av otillåten påverkan. Leverantören ska genomföra strukturerade hotbildsbedömningar, ge rådgivning till utsatta personer och chefer, föreslå skydds- och stödåtgärder samt bistå kommunen i dialog och samverkan med relevanta aktörer, såsom Polismyndigheten. Uppdraget avropas per timme efter behov. Leverantören garanteras ingen minimiomfattning. Avtalstid Avtalstiden är fr.o.m.2027-01-01 t.o.m. 2028-12-31. Om beställaren inte säger upp avtalet senast tre (3) månader innan avtalet löper ut förlängs avtalet automatiskt till 2029-12-31 samt 2030-12-31.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79417000 Konsulttjänster för säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:136620:Lot:1