6528-2020 - ResultatSverige-Eskilstuna: Defibrillator
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjärtstartare, Första Hjälpen produkter och utbildningar inom HLR och Första Hjälpen
Referensnummer: AK 19.038
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33182100 Defibrillator
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av Hjärtstartare med tillbehör och service både till offentliga platser i kommunen och till räddningstjänst, produkter inom HLR-utbildning och Första Hjälpen samt utbildningar inom HLR och Första Hjälpen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33182000 Apparatur för understöd av hjärtfunktioner, 80560000 Övningar i sjukvård och första hjälpen, 80562000 Första hjälpen-utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen