652842-2023 - ResultatSverige-Uddevalla: Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av buss
Referensnummer: BUN/2023:927
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Vuxenutbildningen Uddevalla kommun behöver hyra en buss till yrkesförarutbildning persontrafik.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen