652863-2022 - ResultatSverige-Umeå: MRT-utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MR-system helkropp, supraledande magnet
Referensnummer: HSN 277-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33113000 MRT-utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för MR-utrustning, 1,5 och 3 Tesla till Bild- och funktionsmedicin, Region Västerbotten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Behovet beräknas till sju (7) stycken utrustningar. Upphandlingens takvolym är tio (10) utrustningar.