2. Förfarande
Förfarande
Titel: 908003 MANDOLIGATAN 39-43
Beskrivning: Fastigheten på Mandolingatan 39–43 ska genomgå en totalrenovering med stambyte, nya elinstallationer, renovering av badrum och vissa kök samt nytt ventilationssystem. Fasader och balkonger förstärks, tilläggsisoleras och kläs med plåt, taket renoveras och förbereds för solceller och alla fönster byts. Projektet omfattar även nytt miljöhus, rivning av tvättstugor och ombyggnad av lokaler till tre lägenheter, med kvarboende hyresgäster.
Intern identifierare: 25/168
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000