652943-2022 - ResultatSverige-Halmstad: Installation av elektriska ledningar och armatur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal EL
Referensnummer: HFAB 2021/0143
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för följande två (2) anbudsområden.
Anbudsområde 1:
Elservice - omfattar installationer och reparationer för kraft och belysning till ett av B uppskattat värde understigande 100 000 SEK
Anbudsområde 2:
Elprojekt - omfattar installationer och reparationer för kraft och belysning till ett av B uppskattat värde överstigande 100 000 SEK.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45315100 Eltekniska installationer, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen