652970-2021 - ResultatSverige-Landskrona: Presenter och priser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Höst- och julgåva
Referensnummer: 21/119
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18530000 Presenter och priser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser höstgåva och julgåva under 2021 i form av presentkort för användning i butik eller utlämningsställe i Landskrona till Landskrona stads anställda år 2021. Antalet presentkort uppgår till ca 4 500 per tillfälle och totalt ca 9 100. Upphandlingen avser presentkort som ett värdekort och det ska kunna användas i alla anslutna butiker.
Landskrona stad kan inte garantera exakt volym, utan leverantören ska leverera det verkliga behovet av produkter vare sig detta över- eller understiger det uppskattade antalet mottagare av höst- och julgåva.
Uppskattad volym i antal kort beräknas till ca 9 100 st kort.
Startdatum för avtalet kan bli uppskjutet vid en eventuell överprövning och vid händelser som staden rimligen inte kunnat förutse. Den totala avtalstiden kommer att vara oförändrad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen