652984-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Måltidsservering – Måltidsleverantör till Gävle kommun
Meddelande om upphandling – förenklat system - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMåltidsleverantör till Gävle kommun
BeskrivningGävle kommun söker leverantör till den del av deras måltidsverksamhet som är utlagd på entreprenad. Upphandlingen är uppdelad i 5 olika delområden och i ett delområde ingår det även städverksamhet.
Intern identifierare14973
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenIcke direktivsstyrd
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55320000 Måltidsservering
Ytterligare klassificering (cpv): 55322000 Tillagning av måltider, 55521100 Hemkörning av mat, 55523100 Servering av skolmåltider
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFörskola mottagning/städ
BeskrivningMåltider till förskola samt personal och städning
Intern identifierareFörskola mottagning/städ
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelHemmat
BeskrivningPortionsförpackade måltider inklusive transport
Intern identifierareHemmat
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelMottagning Grund- och gymnasieskola
BeskrivningMåltider till grundskolor och gymnasieskolor med mottagningskök samt personal.
Intern identifierareMottagning Grund- och gymnasieskola
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelMåltider till vård och omsorgsboenden och Socialtjänst
BeskrivningMåltider till vård och omsorgsboenden och Socialtjänst inklusive transporter
Intern identifierareMåltider till vård och omsorgsboenden och Socialtjänst
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelTillagningkök grund- och gymnasieskola
BeskrivningMåltider och personal till grundskola och gymnasieskola med tillagningskök.
Intern identifierareTillagningkök grund- och gymnasieskola