Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kundtidningen Hemma Hos
Referensnummer: 202214
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92312211 Skrivbyråtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren har för avsikt att teckna avtal med ett företag gällande totalproduktion av kundtidningen ”Hemma Hos”. Uppdraget innefattar projektledning, redaktionsledning, produktionsledning, reportage, textproduktion, fotografering, layout, tryck och leverans av tidning.
Hemma Hos är tidningen för hyresgäster som bor hos Mimer. I den kan hyresgästen läsa om vad som är aktuellt. Vi berättar om renovering, byggnation och inredning, men också om människor som bor och jobbar hos oss.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster, 79820000 Trycktjänster, 79822500 Grafisk formgivning, 79823000 Tryckning och leverans, 79961000 Fototjänster, 92312213 Teknisk textproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen