65305-2020 - ÄndringSverige-Örebro: Byggteknisk ledning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal konsulttjänst: Byggledning och besiktning för anläggningsentreprenader, delområde A och B.
Referensnummer: Ks 81/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal för successiva avrop av konsulttjänster i form av byggledning och besiktning, för projekt inom följande delområden:
A. Mark och VA
B. Bro och konstruktionsbyggnader