65307-2020 - ÄndringSverige-Åkersberga: Allmänna offentliga tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsträningsplatser
Referensnummer: 20/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75110000 Allmänna offentliga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Samordningsförbundet Roslagen upphandlar arbetsträningsplatser inom ramen för ESF-projektet MIA, Mobilisering Inför Arbete.
Den precisa omfattningen och beskrivning av efterfrågad tjänst framgår av upphandlingsdokumenten.