2. Förfarande
Förfarande
Titel: Enkätundersökningar SOM
Beskrivning: Göteborgs universitet inbjuder till anbudsgivning avseende SOM-undersökningarna 2025. Uppdraget omfattar genomförandet av den nationella SOM-undersökningen 2025, den västsvenska SOM undersökningen 2025 samt SOM-undersökningen i Göteborg 2025. Sammantaget omfattar undersökningen utskick till ca 40 000 slumpvis utvalda respondenter.
Intern identifierare: EUI 24 038
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Uvärdering viktning
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Köparen äger rätt att förlänga detta avtal och åberopa efterföljande års SOM-undersökningar och åren efter det. Maximalt kan ytterligare förlängningar åberopas tre (3) gånger, ett (1) år i taget