See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bibliotekssystem
Beskrivning: Kulturförvaltningen upphandlar ett nytt bibliotekssystem och ett system för utvecklad boklogistik. Bibliotekssystemet ska vara modernt, utvecklingsbart, och innehålla nödvändig funktionalitet för hantering av låntagare, lån och böcker.
Intern identifierare: KUL 2023/1056
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48160000 Programvara för bibliotek
Ytterligare klassificering (cpv): 48161000 Administrativt bibliotekssystem, 72212160 Programvaruutvecklingstjänster för bibliotek
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Kulturförvaltningen önskar upphandla ett nytt bibliotekssystem och ett system för utvecklad boklogistik. Bibliotekssystemet ska vara modernt, utvecklingsbart, och innehålla nödvändig funktionalitet för hantering av låntagare, lån och böcker.
Intern identifierare: Bibliotekssystem