653128-2022 - ResultatSverige-Kristianstad: Tillhandahållande av programvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av mjukvara för endoskopi
Referensnummer: 2021-O002043
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av mjukvara för endoskopi för Region Skåne. Region Skåne efterfrågar en tjänst för att hantera utrustning för flexibel endoskopi vad gäller upptagning, triggning, hantering och lagring av av media, spårbarhet av koppling instrument/patient samt uppföljning av process och stöd eller gränssnitt för att dokumentera processen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48180000 Medicinsk programvara, 48814000 Medicinska informationssystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser inköp av mjukvara för endoskopi för Region Skåne.
Region Skåne efterfrågar en tjänst för att hantera utrustning för flexibel endoskopi vad gäller upptagning, triggning, hantering och lagring av av media, spårbarhet av koppling instrument/patient Sida 1/18
samt uppföljning av process och stöd eller gränssnitt för att dokumentera processen.
Upphandlad tjänst avser täcka hela Region Skånes behov.