653186-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstunnor – Ramavtal för köp och leverans av avfallskärl till villor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för köp och leverans av avfallskärl till villor
Beskrivning: Detta är en gemensam upphandling för Falu Energi & Vatten, AB Borlänge Energi samt Säters kommun. Beställarna i denna upphandling kommer under 2025 att påbörja fastighetsnära insamling (FNI). Denna upphandling ska säkerställa beställarnas initiala behov av fabriksnya sopkärl för införandet till villor.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44616200 Avfallstunnor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105081:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34928480 Soptunnor och papperskorgar