See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulttjänster avseende El och nyproduktion Hiss
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för utförande av tekniska konsulttjänster avseende El och nyproduktion Hiss. Tjänsterna avropas i samband med underhåll av befintligt bestånd, för ROT-projekt i befintligt bestånd, i samband med nyproduktion och i samband med förvärv av såväl bebyggda som obebyggda fastigheter. Observera att konsultarbeten avseende hiss i befintligt bestånd inte ingår i omfattningen för dessa avtal.
Intern identifierare: 2025MKB-1409
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000