65323-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reklam och marknadsföring – Kommunikationstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKommunikationstjänster
BeskrivningUpphandlingen omfattar ramavtal av kommunikationstjänster, både för HB:s ordinarie verksamhet och uppdrag där HB är huvudman. Målet med upphandlingen är att erbjuda verksamheterna inom HB ett mångsidigt tjänsteutbud som passar dess olika behov inom området. Upphandlingen är indelad i följande två (2) delområden: Delområde: Huvudbyrå Delområde: Medieproduktionsbryå.
Intern identifierare1052-23
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 79416000 Public relations
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningBesvaras aUpphandlingen omfattar ramavtal av kommunikationstjänster, både för HB:s ordinarie verksamhet och uppdrag där HB är huvudman. Målet med upphandlingen är att erbjuda verksamheterna inom HB ett mångsidigt tjänsteutbud som passar dess olika behov inom området. Upphandlingen är indelad i följande två (2) delområden: Delområde: Huvudbyrå Delområde: Medieproduktionsbyrå.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde - Huvudbyrå
BeskrivningBesvaras av anbudsgivare som lämnar anbud på anbudsområde 1;Huvudbyrå.
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde - Medieproduktion
BeskrivningBesvaras av anbudsgivare som lämnar anbud på anbudsområde 2: Medieproduktion.
Huvudklassificering (cpv): 92100000 Film- och videotjänster