Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Buller och vibrationsutredningar
Referensnummer: KS 2023/0133
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71313100 Konsulttjänster för bullerkontroll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal för tekniska konsulttjänster för buller- och vibrationsmätningar
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71313100 Konsulttjänster för bullerkontroll, 71313200 Konsulttjänster för ljudisolering och akustik, 71315000 Byggnadsteknik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen