653341-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Röntgenapparatur – System för navigation för ryggkirurgi
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSystem för navigation för ryggkirurgi
BeskrivningUpphandlingen avser köp och leverans av ett komplett system för avancerad navigation i kombination med röntgen, inklusive installation, dokumentation, handhavande- och teknisk utbildning för kundens medarbetare. Dessutom option om köp av avtal för systemets underhåll och service efter garantitidens utgång. Upphandlingen omfattar även en ramavtalsdel avseende kontinuerliga avrop av erforderliga förbrukningsmaterial och tillbehör för användning med offererat navigeringssystem.
Intern identifierareRB2022-0067
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33111000 Röntgenapparatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningSystem för avancerad navigation i kombination med röntgen till ryggoperationer.
Intern identifierareSystem för navigation för ryggkirurgi