2. Förfarande
Förfarande
Titel: DMST- Datorer, mobiler, surfplattor och tillbehör
Beskrivning: Beställaren avser med upphandlingen att upphandla ramavtal för fortlöpande behov av datorer, mobiltelefoner, surfplattor och tillbehör för Operans anställda. Upphandlingen är uppdelad i följande två (2) anbudsområden där ramavtal kommer att tecknas med en (1) Leverantör inom varje anbudsområde: Anbudsområde 1: Klientdatorer och tillbehör Anbudsområde 2: Mobiltelefoner, surfplattor och tillbehör
Intern identifierare: DMST 2025-09-01
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 72500000 Datortjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel, 32250000 Mobiltelefoner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000