2. Förfarande
Förfarande
Titel: Snöröjning
Beskrivning: Åsele kommun avser att upphandla snöröjning och tillhörande tjänster, såsom exempelvis halkbekämpning. Den upphandlande myndigheten inbjuder er att lämna anbud i enlighet med tillhörande dokument och bilagor. Välkommen med ert anbud.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster