See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ambulatorisk arytmidiagnostik
Beskrivning: Upphandling avser ambulatorisk arytmidiagnostik till Region Skånes verksamheter, inkl. insamlingsenheter, analysverktyg och databas. Systemet kommer att användas för utredning av arytmier och symtom relaterade till arytmier på både vuxna och barn.
Intern identifierare: 2022-O001906
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33120000 System för registrering och undersökningsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33121000 System för ambulatorisk långtidsregistrering, 33121500 EKG, 33123000 Utrustning för kardiovaskulära ändamål, 33123200 EKG-apparater
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Intermittent insamlingsenhet, Anbudsområde 1
Beskrivning: Väljs i de fall Anbud avser Intermittent insamlingsenhet.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kontinuerlig insamlingsenhet, Anbudsområde 2
Beskrivning: Väljs i de fall Anbud avser Kontinuerlig insamlingsenhet.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Administrativa föreskrifter
Beskrivning: Upphandlingen avser Ambulatorisk arytmidiagnostik.