653445-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse entreprenader inom särskilda fackområden – RAM-avtals entreprenörer för avrop inom underhåll- och ändringsarbeten för Region Jönköpings Län. A1 - Norra förvaltningsområdet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: RAM-avtals entreprenörer för avrop inom underhåll- och ändringsarbeten för Region Jönköpings Län. A1 - Norra förvaltningsområdet
Beskrivning: RAM-avtals entreprenörer för avrop inom underhåll- och ändringsarbeten för Region Jönköpings Län A1 - Norra: Byggnadsarbeten • Golvbeläggningsarbeten • Målningsarbeten • Ventilationsarbeten • Värme- och sanitetsarbeten • El- tele- och dataarbeten • Kylarbeten • Mark- och beläggningsarbeten • Glas- och metallpartiarbeten • Solskyddsprodukter • Fukt- och saneringsarbeten • Medicinska gaser
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001