653476-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Licenser – Licensförsörjning 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLicensförsörjning 2025
BeskrivningFörsäkringskassan har behov av en licenspartner som kan bistå med licenser och programvaror samt sakkunnighet rörande programvaror, licenser, support och underhåll inom efterfrågade programvaruområden.
Intern identifierareFK 2024/021692
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 22456000 Licenser
Ytterligare klassificering (cpv): 48218000 Programvara för licenshantering, 72212218 Programvaruutvecklingstjänster för licenshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareLicensförsörjning 2025