Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal industrielektriker 2022
Referensnummer: SBN 2021-872
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Bodens kommun, beställare Samhällsbyggnadsförvaltningen inbjuder er här med att lämna anbud på ramavtal industrielektriker.
Uppdraget avser ramavtal konsulttjänst industrielektriker inom Bodens kommun. Uppdraget omfattar främst felsökning och avhjälpande underhåll samt även nyinstallation inom el och automationsområdet. Arbetsuppgifterna omfattar både svag- och starkström.
Bodens Kommun kommer att teckna avtal med en (1) leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning, 51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen