653574-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Skodon – Ortopediska skor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelOrtopediska skor
BeskrivningDenna upphandling omfattar köp av Ortopediska skor inom produktområden/delar nedan: Ortopedisk behandlingssko Ortopedisk handgjord sko Ortopedisk anpassad sko för vuxna Ortopedisk anpassad sko för barn Ortopedisk individuellt anpassad sko Fotortos/fotbäddar Enligt beskrivning i förfrågningsunderlaget. Närmare beskrivning av efterfrågade produkter återfinns i Generella krav samt aktuella produktområden/delar och särskilda kontraktsvillkor i Mall ramavtal ortopediska skor.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18800000 Skodon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelOrtopedisk behandlingsko
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101226:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 18832000 Specialskor, 33141700 Ortopediska artiklar, 33141740 Ortopediska skodon
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelOrtopedisk handgjord sko
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101226:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelOrtopedisk anpassad sko för vuxna
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101226:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelOrtopedisk anpassad sko för barn
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101226:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelOrtopedisk individuellt anpassad sko
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101226:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelFotortos/fotbäddar
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101226:Lot:6