65360-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Undervisning och utbildning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildningshandledning på psykolog- och psykoterapeutprogram
Referensnummer: UH-2015-72
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Handledning av psykologkandidater i psykologprogrammet och psykoterapeutprogrammet vid Uppsala universitet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Handledning av psykologkandidater
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80000000 Undervisning och utbildning, 80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Handledning av psykoterapeutkandidater
Del nr: 2