653645-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Managementtjänster – Managementtjänster - Verksamhets- och organisationsutveckling
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelManagementtjänster - Verksamhets- och organisationsutveckling
BeskrivningUpphandlingen avser managementtjänster inom verksamhets- och organisationsutveckling riktade till statliga myndigheter. Tjänsterna ska leda till effektivisering, utveckling och höjd kvalitet inom organisationen. Uppdragen kan variera vad gäller innehåll och omfattning. De kan omfatta en eller flera myndigheter och snabba insatser, till exempel utifrån politiska beslut eller annan påverkan från omvärlden. Uppdragen kan även gälla samverkan med andra myndigheter och organisationer.
Intern identifierare23.3-4423-2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79420000 Managementtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerella krav och informationsfrågor