2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling Realtidsinformationssystem för kollektivtrafik, Objekt:02.2024.045
Beskrivning: Länstrafiken i Norrbotten AB avser att upphandla Realtidsinformationssystem (RTI-System) för att nyttjas i verksamhetens kollektivtrafik. Länstrafiken i Norrbotten AB inbjuder er att lämna ansökan om att lämna anbud i rubricerad upphandling.
Intern identifierare: 02.2024.045
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60112000 Kollektivtrafik på väg
Ytterligare klassificering (cpv): 31523200 Permanenta informationsskyltar, 32260000 Utrustning för dataöverföring, 32581000 Datakommunikationsutrustning, 48813200 System för passagerarinformation i realtid, 72212900 Programvaruutvecklingstjänster för diverse programvara och datorsystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000