2. Förfarande
Förfarande
Titel: Komplett system för dosdispensering
Beskrivning: Upphandlingen avser komplett system för tillverkningslinjer som utför dosdispensering av orala fasta läkemedel, så kallad slutenvårdsdos i region Uppsala.
Intern identifierare: UPPH2024-00265
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1. Administrativa föreskrifter
Beskrivning: Denna upphandling avser ett komplett system för två tillverkningslinjer som utför dosdispensering av orala fasta läkemedel, så kallad slutenvårdsdos i region Uppsala.
Intern identifierare: 1544098-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 2. Kravspecifikation
Intern identifierare: 1544099-1