Beskrivning av upphandlingen
Begreppet trygghetsskapande utbildningar innefattar följande utbildningar/tjänster
2. Väpnat våld skola och annan verksamhet – pågående dödligt våld (PDV) praktisk grundutbildning
5. Platsförlagt konsultativt stöd inom riskbedömningar, säkerhetsfrågor, krisledning, stabsarbete och resesäkerhet