653973-2023 - ResultatSverige-Växjö: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trafikupphandling 2025
Referensnummer: 21RGK287
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Serviceresor (Färdtjänstresor, Sjukresor, Närtrafik, med mera) samt Skolskjuts (Skolskjuts, Särskild skolskjuts, Arbetsresor daglig verksamhet, med mera).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60120000 Taxitjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen