654055-2022 - ResultatSverige-Skellefteå: Teknisk besiktning och provning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Helikopterbesiktning
Referensnummer: UH/22/234
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av Linjebesiktning med Helikopter.
Om Skellefteå Kraft
Skellefteå Kraft är en av Sveriges största kraftproducenter med produktion av vind- och vattenkraft, värme och bioenergi. Vårt mål är ett Sverige som drivs av 100 % förnybar energi. Därför säljer vi bara 100 % förnybar kraft, och satsar så mycket vi orkar på investeringar och forskning.
OMFATTNING
Skellefteå Kraft AB inbjuder till anbudsgivning gällande Helikopterbesiktning, med diarienummer UH/22/234, enligt nedanstående instruktioner. och bifogade handlingar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50212000 Reparation och underhåll av helikoptrar, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen